DENİZLİ BOZKURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Müdürümüzün 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

İlçe Müdürümüzün 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

             Yine bir eğitim öğretim yılının ortasına gelmiş bulunmaktayız. Sayın veliler, öncelikle eğitime verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederim. Öğrencilerimize yönelik eğitim-öğretim faaliyetleri sırasında yapılacak çalışmalar gibi öğrencilerin tatil dönemlerinde de yapacağı faaliyetlerde, Bakanlığımızın politikaları ve öncelikleri vardır. Bu öncelikler üzerine çocuklarımızın 15günlük tatillerini değerlendirirken birkaç hususa dikkat çekmek isterim.

            Karneler öğrencilerin kendilerinden beklenen bilgi ve becerileri ne derece edindiğine dair bir değerlendirme olup, siz velilerimiz ve öğretmenlerimizin çabalarıyla eğitim-öğretim süreci içinde değişime açık bir özellik taşır. Bu husus düşünülerek çocuğunuzla karneleri hakkında çatışmaya girmeyiniz. Onlara rehberlik edip ikinci dönemde karne notlarını yükselteceklerine inandığınızı onlara hissettiriniz. Hiçbir öğrenciyi birbiriyle kıyaslayacak tutum ve davranış içine girmeyiniz.

            Tatilde okuma alışkanlığını arttıracak, teknoloji bağımlılığından uzak kalarak, onlarla daha çok vakit geçirerek, sağlıklı yaşama kültürü edinmelerini sağlayacak nitelikte etkinlikler geçirmeye gayret gösteriniz.

            Değerli Meslektaşlarım; günün büyük bir kısmını geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla geçirmektesiniz. Gerekli özeni gösterdiğinizi biliyorum. Daha iyi bir nesil yetiştirmek için çalışmaktasınız. Emekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum.

            Sevgili Öğrenciler; bir dönemi geride bırakıp, eğitime iki hafta ara vereceksiniz. Ruhen ve bedenen dinlenip kaliteli zamanlar geçirip ikinci döneme sağlıklı ve enerjik bir şekilde başlamanızı diler, hepinize iyi tatiller dilerim.

 

                                                                                                                Öztekin DEMİR

                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mehmetçik Mahallesi 306. Sokak No 2 Hükümet Konağı Kat 2 Bozkurt/DENİZLİ - 02588315505

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.