DENİZLİ BOZKURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖZTEKİN DEMİR´İN YARIYIL MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖZTEKİN DEMİR´İN YARIYIL MESAJI

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılının birinci dönemini tamamladık.

Öğrenciler, veliler ve eğitimciler olarak karne sevinci, üzüntüsü ve heyecanını yaşayacağız. Zaman, çocuklarımıza aldıkları karne nasıl olursa olsun her zaman onarın yanında olduğumuzu hissettirme zamanıdır.

 

Değerli Velilerimiz,

Karnelerde yer alan notlar yalnız öğrencilerin durumunu değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarını gösterir. Bu sebeple düşük notlardan sadece öğrencilerimizi sorumlu tutmak, çözüme ulaşmak yerine sorunun devamına yol açar. Çocuklarımızı hoşgörü, sevgi ve sabırla değerlendiriniz. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni veriniz. İmkanlarınız ölçüsünde sinema, tiyatro, konser vb. sanatsal faaliyetlere katılmalarını sağlayınız. Onları teknolojiden uzak tutmaya gayret ediniz. Akraba ziyaretleri ve aile içi iletişime önem veriniz.

 

Sevgili Öğrenciler,

Tatiller dinlenmeyi hak ettiğiniz dönemlerdir. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek değildir. Aslında her gün ve her an yaptığımız işi değiştirerek de dinlenebiliriz. Bunun için tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek aktivitelerin yanı sıra zayıf olduğunuz konularda takviye etmelisiniz.Böylelikle ikinci yarıyıl döneminde daha da başarılı olacaksınız. En önemlisi ise kitap okuma alışkanlığını edinmenin yollarını aramalısınız. Çünkü okumak, problemlerin ve sıkıntıların kaynağını kurutur.

 

Kıymetli Meslektaşlarım,

Geleceğimiz olan öğrencilerin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz size aittir. Yorucu ama en az onun kadar mutluluk veren bir mesleği icra ediyorsunuz. Öğrencilerinizin bilgi ile donanmış, sosyal başarısı yüksek, kendini ifade edebilen, sosyal faaliyetlerde etkin rol alabilen, hayatın her alanında başarılı bireyler olabilmeleri için bir dönem boyunca yoğun bir şekilde emek verdiniz. Bu sorumluluğunun farkında olarak görev yapan siz saygıdeğer öğretmenlerimize teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

 

Tüm eğitim camiamızın sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.

 

      Öztekin DEMİR

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mehmetçik Mah. Muzaffer Arıcı Cad. No 8/1 Hükümet Konağı Kat 2 BOZKURT/DENİZLİ - 02588315505

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.